Úklid sněhu

Pro kolik hráčů
6 - 20
Hráno s
14
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

15

Pomůcky

polystyrenové kousky - výplň balíkových zásilek, "lopata" o velikosti cca A5 do ruky pro každého hráče (my jsme použili dekoraci v podobě velkého listu), dvě obruče, dva koše

Příprava

Na jedné straně hrací plochy vysypte na hromadu polystyrenový sníh. Na opačné postavte pro každé družstvo jeden koš.

Pravidla

Hráče rozdělte do dvou družstev. Každého hráče vybavte do ruky jednou "lopatou". Obě družstva vytvoří na vzdálené straně vedle sebe zástupy, každé u jednoho koše. Na trase mezi družstvy a hromadou sněhu stojí vedoucí a v každé ruce drží svisle jednu obruč. Na znamení první člen každého družstva vyrazí k hromadě. Cestou k ní i zpět musí prolézt obručí svého družstva. Na hromadě nabere na lopatu sníh a běží s ním zpět ke koši svého družstva, kam sníh vysype a zařadí se na konec svého družstva. Jakmile sníh vysype, vyráží k hromadě další člen jeho družstva, který byl nyní vpředu. Situace se opakuje, dokud není hra zastavena časovým limitem. Spadlý sníh mohou běžící hráči kdykoliv naložit na lopatu a pokračovat. Dokonce mohou po cestě sbírat spadaný sníh jiných hráčů, aniž by se někomu pletli do cesty. Vyhrává družstvo, které nasbíralo do svého koše více sněhu.

Poznámky

Pokud necháte hru pokračovat "do poslední sněhové vločky", máte na sále uklizeno. Hra může tematicky i úklidově navázat na hru Sněhové hromady.

Kde se hra hrála
Vánoční besídka Strakov 2015
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený