Pravidla

 1. Pravidla pro registraci
 2. Pravidla pro vkládání a používání her

Pravidla pro registraci

 1. Uživatel musí dodržovat pravidla pro vkládání a používání her databáze.
 2. Registrační údaje uživatele nebudou poskytnuty třetím stranám, pokud k jejich použití (např. kontaktní email) nedá uživatel svolení.
 3. Emailová adresa uživatele bude použita k obnově hesla, komunikaci mezi uživatelem, knihovníkem a administrátorem databáze.
 4. Pokud uživatel souhlasí, jsou mu na email zasílány novinky databáze.
 5. Uživatel může knihovníkovi podat žádost o stažení své hry z databáze her.
 6. Uživatel dodržuje pravidla slušného chování a zákony ČR

Neregistrovaný uživatel

 1. Může třídit, prohlížet a jednotlivě tisknout hry
 2. Může tisknout komentáře ke hrám

Registrovaný uživatel

 1. Může vše, co neregistrovaný uživatel
 2. Má svůj vlastní profil, přes který pracuje s databází
 3. Může vytvářet PDF soubor hry ke stažení
 4. Může přidávat vlastní hry
 5. Může přidávat komentáře ke hrám
 6. Může přidávat přílohy ke hrám
 7. Může vytvářet vlastní seznam oblíbených her a tisknout sestavy her pracujeme na tom
 8. Může tisknout sborníky her z jednotlivých akcí pracujeme na tom
 9. Registrací chrání uživatel prostředí databáze a své hry před nevhodnými zásahy z internetu
 10. další nové nápady časem ...

Pravidla pro vkládání a používání her

Tato databáze má sloužit především ke svobodnému používání a šíření her. Obsah (nikoliv samotný systém či programový kód) Databáze her NepočítačovéHry.cz je k dispozici pod licencí GNU Free Documentation Licence (GNU FDL), kterou je možné prostudovat zde. Z toho vyplývá, že přebírání, šíření i modifikace obsahu databáze NepočítačovéHry.cz jsou povoleny tehdy, když bude výsledný obsah vystaven rovněž pod touto licencí. Při přenesení nějaké části obsahu Databáze her NepočítačovéHry.cz na jiné místo a jeho publikování je nutno uvést původní zdroj textu nebo jako tento zdroj uvést tuto databázi her.

V databázi her NepočítačovéHry.cz mohou být uvedeny pouze hry, které jste sami hráli či organizovali a které popisujete vlastními slovy. Kopírování a přenášení doslovných kopií textů z jiných zdrojů není povoleno. Tato databáze má sloužit nám všem, kteří chceme hry hrát, hry vymýšlet a o hrách se něco dozvědět. Existuje spousta zdrojů her, ať již knižních či internetových. Jenže svět kolem nás se neustále přetváří a my s ním. Tato databáze si klade za cíl nabídnout hry uživatelů, kteří vědí, o čem tu píší, protože to zažili “na vlastní kůži”. Hra překopírovaná z jiného zdroje proto nebude v databázi zveřejněna, případně bude stažena, pokud se zjistí, že výše uvedené ideji neodpovídá.

Od devadesátých let do dnes mi prošlo hlavou tolik her, že nedokáži objektivně říci, která z “mnou vymyšlených” her nebyla inspirována žádnou hrou někoho jiného. Ačkoliv se v dobré společnosti sluší uvést zdroj či inspiraci vámi vytvořené hry, právě z výše uvedeného důvodu vám nebudeme trhat hlavy, pokud případnou inspiraci ve svém popisu neuvedete.

Máš-li tedy pocit, že jsi vytvořil či upravil hru, která měla úspěch a o kterou se chceš podělit s ostatními, Databáze her NepočítačovéHry.cz je tu pro tebe.

Světlušák

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený