Sněhové hromady

Pro kolik hráčů
3 - 20
Hráno s
14
Počet vedoucích
3
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
jiný  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

15

Uskalí a možná nebezpečí

Je vhodné mít v záloze několik plyšáků různých velikostí. K hodnocení pak použít plyšáka podle výkonu či věku hráčů, aby mohli vyhrát alespoň někteří, případně všichni.

Pomůcky

několik plyšových zvířátek, polystyrenové kousky - výplň balíkových zásilek, "plácačka" o velikosti cca A5 do ruky pro každého hráče (my jsme použili dekoraci v podobě velkého listu)

Příprava

Rozprostřete sníh - polystyrenové kousky po celé herní ploše. Na sále klidně i pod stoly.

Pravidla

Každý hráč obdrží do ruky jednu plácačku. Na znamení se hráči snaží sesbírat a nahromadit na svoji plácačku - lopatu co nejvíce polystyrenových kousků sněhu. Lopatu mohou mít někde položenou. Navzájem si nesmí škodit. Dva z vedoucích v rolích škodolibých zimních skřítků chodí mezi hráči a foukají jim trochu do jejich hromádek. Skřítka lze zahnat tak, že ho hráči začnou lechtat a on uteče jinam. Po ukončení sběru musí hráči přenést svou lopatu sněhu na určené místo, přičemž mohou padání sněhu z lopaty bránit pouze svým tělem. Třeba sníh připlácnout dlaní, opřít hroudu sněhu na lopatě o tělo a podobně. Na zvoleném místě položí lopatu na zem a vedoucí pomocí plyšáka zkontroluje, zda je hráčova sněhová hromada dostatečně veliká, aby se na ni mohl shora plyšák naplácnout a nic z něho nepřečnívalo mimo sněhovou "postel", která tak pod ním vznikne. Vyhrává každý, kdo vytvořil dostatečnou sněhovou "postel" pro plyšáka.

Poznámky

K rozprostření sněhu lze použít hru Sněhová nadílka.

Kde se hra hrála
Vánoční besídka Strakov 2015
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený