Tisková konference

Pro kolik hráčů
10 - 20
Hráno s
13
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
více družstev  
Typ hry
do deště  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

45 minut

Pomůcky

jeden nebo více mikrofonů vyrobených z roličky od papírových ručníků a softového míčku, lihová fixa, jmenovky pro každého hráče, které si před sebe pokládají na stůl (přehnutá A5 kartička)

Příprava

Upravte prostor jako na tiskové konferenci. Za jedním dlouhým stolem budou sedět členové filmového štábu, naproti nim zvědaví reportéři.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do několika tří- až čtyřčlenných družstev. Členové každého družstva se musí shodnout na filmu, který všichni v družstvu znají, nebo o kterém všichni něco vědí. Každý člen v družstvu si zvolí roli ve filmovém štábu, přičemž jeden člen v každém družstvu musí být režisér a druhý herec. Ostatní si mohou vybrat, co je napadne. Jedno z družstev se stává filmovým štábem za konferenčním stolem. Každý z členů tohoto družstva před sebe na stůl postaví jmenovku obsahující jméno a roli, kterou ve filmovém štábu zastává (např. Karel - režisér, Zuzka - střihačka). Ostatní družstva se stávají reportéry. První družstvo reportérů dostane k dispozici mikrofon a položí někomu z členů filmového štábu otázku. Ten ji zodpoví a mikrofon se přesune k dalšímu družstvu reportérů. Každé družstvo s mikrofonem může buď položit jednu otázku konkrétní osobě filmového štábu, nebo zkusit jednou hádat název filmu. Mikrofon tak koluje mezi družstvy reportérů, dokud není film uhádnut. Družstvo, které jako první uhádlo film filmovým štábem představovaný, získává dva body. Filmový štáb dostane jeden bod za to, že byl jeho film někým uhádnut. Za konferenční stůl do pozice filmového štábu se přesunuje družstvo, které tam ještě nebylo, původní filmaři se stávají družstvem reportérů.
Každý člen filmového štábu smí odpovídat a reagovat pouze z pozice své role ve filmovém štábu, přičemž nesmí používat žádná vlastní jména spojená s názvem filmu či rolí v něm. Reportéři se nesmí ptát na žádná vlastní jména. Hra končí, jakmile se všechna družstva vystřídají v rolích filmového štábu. Vítězí družstvo s největším počtem bodů.

Inspirace

Tiskové konference

Kde se hra hrála
Víkend her Studánka 2016
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený