Peříčkový závod

Pro kolik hráčů
10 - 28
Hráno s
14
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

20 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Fouká se do peříček na zemi, takže by neměla být zem moc prašná ani mokrá.

Pomůcky

peříčko v různé barvě pro každé družstvo, tři malé pěnové vodní stříkačky pro každé družstvo, dva kužely coby mety, cokoliv na vyznačení dlouhé startovní čáry

Příprava

Vyznačte startovní čáru pro obě družstva. Do vhodné vzdálenosti postavte pro každé družstvo jednu metu. Kus za každou metu položte obruč.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do dvou družstev. Družstva se každé seřadí do zástupu na startovní čáře. Jedno vedle druhého. Družstva obdrží po jednom peříčku rozdílné barvy a tři malé pěnové vodní stříkačky. Každé družstvo si ze svého středu zvolí jednoho záškodníka, který si vezme jednu z jejich stříkaček a odebere se do obruče ležící poblíž mety protivníka. Vedoucí oznámí, na kolik kol se peříčkový závod pojede. Na znamení první dvojice hráčů z každého družstva fouká pomocí stříkaček své peříčko po zemi kolem mety a zpět na startovní/cílovou čáru. Tam předá stříkačky další dvojici svého týmu a sama se zařadí na konec svého družstva. Určený počet kol je vždy vyšší, než-li počet dvojic v družstvu, takže někteří hráči "pojedou" vícekrát. Podmínka je, že všichni členové družstva musí projet alespoň jedno kolo. Záškodník stojí v obruči, nesmí se dotknout země mimo obruč a svou stříkačkou se snaží foukáním znesnadnit soupeřící dvojici projet kolem jejich mety. Vlastně je zdržuje. Je jedno, kterým směrem peříčko metu objede, musí ji však objet. Dvojice na trati si nesmí škodit. Vyhrává družstvo, které daný počet kol zvládne nejrychleji.

Poznámky

Rolí záškodníků se mohou ujmout vedoucí, pokud jich je dostatek. Třeba při soutěži dvou oddílů může vedoucí oddílu dělat záškodníka soupeřově oddílu.

Inspirace

Pohádka S čerty nejsou žerty

Kde se hra hrála
Mikulášská besídka Strakov 2014
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený