Peříčka do kruhu

Pro kolik hráčů
6 - 24
Hráno s
14
Počet vedoucích
3
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

15 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Bude se foukat s hlavami u podlahy, takže by podlaha neměla být moc prašná.

Pomůcky

2x6 peříček, každá šestice v jedné barvě, dvě stejně velké obruče, cokoliv na vyznačení startovní čáry

Příprava

Vyznačte na jedné straně místnosti dlouhou startovní čáru, nebo dvě takové čáry vedle sebe. V přiměřené vzdálenosti od ní položte na zem kus od sebe obruč, pro každé družstvo jednu.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na dvě družstva. Každé družstvo obdrží šest peříček v jedné barvě. Tato peříčka si rozloží libovolně vedle sebe na zem na své startovní čáře či těsně u ní. Peříčka nesmí ležet přes sebe. Na povel se družstvo snaží dostat všechna svá peříčka do své obruče, která leží kus před nimi. Peříček se však nesmí ničím dotýkat. Mohou do nich pouze foukat vlastními ústy. Taktika je zcela na nich. V každé obruči stojí jeden vedoucí, který sbírá peříčka do obruče dopravená a kontroluje dodržování pravidel hráči svého družstva. Jakmile má u sebe všech šest peříček svého družstva, dá signál hlavnímu vedoucímu, který si poznamená pořadí úspěšného družstva. Hra končí ve chvíli, kdy jsou všechna peříčka všech družstev u vedoucích v obručích. Následně se vyhodnotí pořadí.

Poznámky

Přefouknout peříčko přes obruč dovnitř nemusí být jednoduché. Vzhledem ke složení hráčů je možné dopředu oznámit pravidlo, že vedoucí v obruči k sobě vezme peříčko, které se obruče dotkne. Protihráči si nesmí vědomě škodit, pokud to sami před hrou cíleně nepovolíte.

Inspirace

Pohádka S čerty nejsou žerty

Kde se hra hrála
Mikulášská besídka Strakov 2014
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený