Karty do kotle

Pro kolik hráčů
6 - 24
Hráno s
14
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci, dvě družstva, více družstev  
Typ hry
na stanoviště, jiný  
Prostředí
uvnitř  
Časová naročnost

15 minut

Pomůcky

balíček pokerových karet, cokoliv na vyznačení několika startovních čar, kotlík či kotel nebo kovová mísa (prostě nádoba na vhozené karty)

Příprava

Umístěte do středu hrací plochy kotel a kolem něj tolik startovních čar, kolik zamýšlíte družstev. Čáry by měly být tak daleko od kotle, aby hráč nemohl natáhnout ruku a kartu do kotle upustit.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na několik družstev. Každé družstvo obdrží jeden balíček karet. Při dvou družstvech dostanou jedni červené karty, druzí černé. Při více družstvech dostanou jedni káry, další srdce, piky....atd. Každé družstvo se na jedné čáře seřadí do zástupu. První hráči v družstvech se pokusí hodit jednu kartu do kotle, pak se přesunou na konec svého družstva a další se pokusí vhodit jednu kartu. Takto se postupně všichni střídají, dokud nejsou všechny karty vyházeny. Nejde o rychlost. Je jedno, že první družstvo již má doházeno a druhé ještě hází. Protože jsou startovní čáry rozmístěny kolem kotle, může se stát, že se nějaké karty srazí. To je součástí hry. Když dohází všechna družstva, vedoucí vezme karty z kotle, spočítá, které družstvo se trefilo vícekrát. A to se stává vítězem.

Poznámky

Pokud chcete, můžete vhazování limitovat ubývajícím časem. Nebo nechat hráče házet nějakým konkrétním způsobem.

Inspirace

Pohádka S čerty nejsou žerty

Kde se hra hrála
Mikulášská besídka Strakov 2014
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený