CD test

Pro kolik hráčů
10 - 30
Hráno s
24
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvojice  
Typ hry
noční hra  
Prostředí
venku, noc, les  
Uskalí a možná nebezpečí

Pokud hráči dobře neznají terén, je třeba ho vyznačit nebo jako hranice zvolit lesní cesty a toto značení hráčům oznámit před hrou.

Pomůcky

Tajná zpráva. CD na provázcích podle počtu písmen v tajné zprávě. CD obsahuje z jedné strany číslo a písmeno tajné zprávy. Z druhé strany otázku a tři možné odpovědi, přičemž každá odpověď odkazuje na jiné CD určitého čísla. Pro každou dvojici baterka, tužka a papír.

Příprava

Zavěs všechna CD ve zvoleném prostoru na různá místa zhruba do výšky ramen.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do dvojic. Každá dvojice musí mít baterku, tužku a papír. Dvojice se postupně s prodlevou 1 minuta vydávají do lesa, kde se budou pohybovat v předem vysvětleném terénu. Na startu vědí číslo CD, které mají najít jako startovní. Dále všichni vědí celkový počet zavěšených CD v terénu - tedy celkový počet písmen tajné zprávy. Úkolem dvojice je najít CD, zapsat si jeho číslo a písmeno, vybrat si jednu z odpovědí na otázku tohoto CD a podle toho, kam odpověď odkazuje, jít hledat další CD. Pokud bude dvojice odpovídat správně, měla by projít všechna CD a získat tak úplnou tajnou zprávu, s níž se vrací na start. Pokud někde udělá chybu, bude se točit v kruhu na několika CD. Hodnotí se čas, za který to dvojice zvládla. Jako důkaz přinese napsanou zprávu a hlavně u každého písmene číslo CD, aby potvrdila, že si kus zprávy nedomyslela. Pořadí čísel na CD je samozřejmě přeházené, aby hráči nemohli postupovat po řadě čísel bez hádání odpovědí.

Poznámky

Hru lze rovněž postavit tak, že poslední CD tajné zprávy bude jednou odpovědí odkazovat na první - startovní CD ve hře (jiná ne). Čímž dvojice zjistí, že je u posledního CD a buď tedy zprávu úspěšně má, nebo někde něco pomotala a jde nato znova.

Kde se hra hrála
KABUKA 2008 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený