Bingo

Pro kolik hráčů
10 - 22
Hráno s
18
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
orvávačka  
Prostředí
venku, den, louka  
Pomůcky

Lano, lihová fixa nebo pastelky na obličej, psadlo a papír pro každého hráče, píšťalka.

Příprava

Na louce, ideálně podmáčené, najděte mokré místo, kde z lana vytvoříte kruh o průměru cca 2 metry. Jeden z okrajů louky, vzdálený od kruhu alespoň 15 metrů, označte jako start.

Pravidla

Každý hráč si na papír nakreslí mřížku 3x3 polí a do každého pole si napíše jedno číslo dle svého uvážení. Žádné číslo se nesmí opakovat. Čísla mohou být v intervalu od 1 do X (kde X je počet hrajících hráčů). Pak si všichni své papíry a tužky odloží stranou a seřadí se na startu. Vedoucí každému napíše na čelo fixou jedno číslo v rozmezí 1 až X. Začíná losování čísel. Hráč, který se jakoukoliv částí svého těla jako první dotkne vnitřku kruhu z lana, je vylosován. Na povel losování začíná a hráči se snaží do kruhu dostat hráče s číslem, které potřebují k výhře. Jakmile je první hráč částí těla v kruhu, hra je zastavena. Vylosované číslo je oznámeno. Hráči, si na svých tabulkách číslo zaškrtnou, všichni se seřadí na startu a povelem začíná nové losování. Když má některý z hráčů zaškrtnutá všechna čísla své tabulky, ohlásí Bingo a stává se vítězem. Nyní si opět mohou hráči na druhou stranu svého papíru nakreslit novou tabulku a napsat nová čísla, protože následuje druhé kolo Binga. Když mají všichni napsáno a jsou seřazeni na startu, je jim oznámeno, že pokud chtějí vylosovat některé z čísel, musí do kruhu dopravit číslo o jedna menší. Tedy, chtějí -li zaškrtnout 4, musí do kruhu dopravit 3. V případě zaškrtnutí 1 musí do kruhu dopravit číslo nejvyšší. Vedoucí u kruhu vždy vylosované číslo kontroluje, ihned přepočítává a hráčům oznamuje již výsledné číslo, které si mohou zaškrtnout. Hráči si v druhém kole Binga samozřejmě zaškrtli taková čísla, která pro ně bude lehké dostat do kruhu a toto odečítací pravidlo je pořádně zaskočí.

Poznámky

Ideální je opravdu dobře podmáčená louka. Hráči jsou po čase mokří a mnohdy zablácení, což dodává hře úžasnou atmosféru a to nejdůležitější je, že pády do kruhu jsou vždy do měkkého, což je v rámci bezpečnosti velice důležité.

Kde se hra hrála
KABUKA 2010 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený