Emzáci

Pro kolik hráčů
6 - 21
Hráno s
17
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva, dvojice, více družstev  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den  
Časová naročnost

Čas na hru: 60 minut

Pomůcky

Pro každé družstvo jeden pingpongový míček namalovaný do podoby Emzáka. Každý Emzák by měl být odlišný. Křída, pistolky na vodu, alespoň jedna pro každé družstvo.

Příprava

Na asfaltové cestě je křídou označen start a po cca 200 metrech cíl.

Pravidla

Emzáci - vesmírná stvoření libující si v neustálém žáru, obsadili trysky vesmírné lodi a dají se vyhnat pouze hydroblastickými zbraněmi. Hráči jsou rozděleni do několika družstev. Každé má k dispozici alespoň jednu pistoli na vodu. Nádoby s náhradní vodou si musí každé družstvo zajistit samo, dle svých možností. Družstva se po vypnutí motorů lodi vydávají do tunelů k tryskám, aby Emzáky vyhnala z lodi do vesmíru. Na start asfaltové cesty jsou umístěny míčky všech družstev a na povel se družstva snaží pomocí proudů vody ze svých pistolí dostat svůj míček do cíle jako první. Pokud míček vyjede z cesty, družstvo se ho snaží dostat proudem vody zpět. V případě déle trvajícího neúspěchu míček seberou, vrátí se o pět metrů zpět, umístí míček na cestu a pokračují. Dojde-li k neopatrnému rozšlápnutí míčku protivníkem, dostane poškozené družstvo nepoškozený míček od toho, kdo jim ho rozšlápl a viník dál pokračuje s míčkem poškozeným. Vyhrává družstvo, které se jako první dostalo se svým Emzákem do cíle.

Poznámky

Pozor na občas jezdící kola, kočárky, ojediněle auta. Vedoucí, po jednom na obou stranách trasy, včas oznamuje nebezpečí. Všichni si míčky seberou ke straně cesty a pokračují, až když je bezpečno. Tato vozidla jsou prohlášena za kusy vesmírného nebezpečného prachu.

Kde se hra hrála
KABUKA 2010 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený