Ptáčata

Pro kolik hráčů
16 - 24
Hráno s
24
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
více družstev  
Typ hry
 
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Pomůcky

Šátky pro (alespoň) polovinu hráčů. Cokoliv na vyznačení hranic terénu, pokud není možné hrací území určit z rozložení terénu samotného (přírodní překážky apod.).

Příprava

Pokud je to nutné, vyznačte hranice herního území. Určitě označte místo ve středu herního území.

Pravidla

Hráči se rozdělí do tří a více skupin po více než čtyřech jedincích. Každá skupina si najde své „hnízdo“, ve kterém se vždy zdržují ptáčata. Ptáčata jsou dva až tři členové skupiny, ostatní jsou velcí ptáci. Jejich úkolem je uchránit svá ptáčata a zároveň unést co nejvíce ptáčat ostatních skupin. Ptáčata jsou nepohyblivá, a proto se musí přenášet (např. na zádech). Každý velký pták má na těle upevněn (např. zastrčen vzadu v kalhotách) šátek jako ocas, a to tak, aby se dal bez větších problémů vytáhnout. Velcí ptáci spolu bojují a snaží se vytáhnout protivníkovi šátek. Když k tomu dojde, odebere se oškubaný pták na vyznačené místo ve středu hracího území, kde udělá deset dřepů, umístí si opět šátek a pokračuje ve hře. Ptáčata se mohou unášet odkudkoli kamkoli, je možno je nechat i kdekoli na herní ploše (nikdo je tam určitě nenechá natrvalo). V případě, že je někdo zbaven šátku v době, kdy nese ptáče, položí ptáče na zem a odejde do středu si šátek opět připevnit. Hra končí po určeném (předem oznámeném) čase. Vyhrává družstvo, které má na konci hry v hnízdě nejvíce ptáčat. Ptáčata mají zájem být unesena (sama vylezou komukoliv na záda, protože nerozeznají své rodiče od cizích).

Poznámky

Podobná varianta hry říká, že oškubaný pták jde ke svému hnízdu, kde si vymění roli s jedním z ptáčat. Pokud tam ptáče není, sám opět pokračuje jako pták.

Kde se hra hrála
KABUKA 2008 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený