Pexeso 2

Pro kolik hráčů
10 - 20
Hráno s
23
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvojice  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Pomůcky

jedna či dvě kompletní sady pexes (dle počtu hráčů), celta

Příprava

Rozložte celtu na rovné ploše. Rozdělte pexesa na polovinu. Vždy jeden z dvojice stejných obrázků položte na celtu obrázkem dolů a druhý dejte na hromádku, kterou bude mít k dispozici vedoucí na startu.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do dvojic. Každá dvojice si na startu vylosuje náhodně jednu kartičku pexesa a běží s ní přes kus lesa (cca 200 metrů) k celtě, kde jsou rozloženy další kartičky pexesa. Dvojice se snaží najít stejnou kartičku do páru k té, kterou si na startu vylosovala. Každý člen dvojice může mít v ruce najednou pouze jednu kartičku z celty. Pokud to není ta, kterou hledá, položí ji zpět na místo, kde ji vzal, opět obrázkem dolů a může otočit další. Jakmile dvojice najde párovou kartičku, s oběma kartičkami běží na start, kde je ukáže vedoucímu, který zkontroluje jejich správnost. Dvojice si získaný pár kartiček schová k sobě a vylosuje si u startovního vedoucího novou kartičku. A běží k celtě... Hra končí ve chvíli, kdy jsou všechny kartičky z celty rozebrány. Vyhrává dvojice, která našla více shodných dvojic.

Poznámky

Před hrou lze zdůraznit, že kdo nechce, nemusí při této hře běhat, jako by šlo o život. Je však pravdou, že rychlejší často získá více kartiček. Ale volba je na hráčích. Druhý vedoucí dohlíží u celty.

Kde se hra hrála
KABUKA 2008 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený