Lelo

Pro kolik hráčů
16 - 30
Hráno s
22
Počet vedoucích
3
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
orvávačka  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Časová naročnost

30 minut

Pomůcky

Míč, 2x kartonová trubka cca 50 cm dlouhá, 15 cm tlustá, 3x píšťalka

Příprava

Vyber členitý terén několik set metrů veliký, kde z jednoho konce není vidět na druhý. Na protilehlé "konce" umísti po jedné trubce.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na dvě družstva. Každé družstvo se vypraví k jedné trubce, která se jmenuje "Lelo". Na znamení středové píšťalky se vydávají do středu herního pole, kde volně leží míč. Cílem družstva je dostat míč ke svému "Lelu" a míčem se "Lela" dotknout. Míč se může nést, kopat, házet, koulet. Podmínkou je, že hráč se může míče dotýkat pouze pět vteřin či deset kroků běhu. Pak ho musí pustit (lze odhodit, kopnout apod.). Opět se může tentýž hráč míče dotknout až poté, co se míče dotkl jiný hráč. Nejsou povoleny údery, páky, škrcení. Jinak lze protihráče s míčem zastavit všemi dostupnými prostředky. Pokud se míč dotkne některého "Lela", družstvo, jemuž "Lelo" patří, získá bod. Hra je v ten moment zastavena hvizdem. Obě družstva se vrací zpět ke svému "Lelu" a míč do středu pole. Po dalším hvizdu hra pokračuje. Hraje se na časový limit. Vyhrává družstvo, které dokázalo míč vícekrát dopravit ke svému "Lelu" (tj. skórovat).

Poznámky

Před hrou je třeba důrazně upozornit hráče na nebezpečnost terénu a vzájemných bojů o míč. Dále je seznámit s hvizdem, který začíná, zastavuje a ukončuje hru. Může být např. trojitý. Trojitý hvizd mohou použít i vedoucí u jednotlivých "Lel", pokud je třeba zastavit hru z důvodu bodování nebo případného nebezpečí.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený