Dekoball

Pro kolik hráčů
8 - 16
Hráno s
16
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, les  
Časová naročnost

Čas na hru: 30 minut

Pomůcky

4x čtvercová celta, 2x tenisák, provázek

Příprava

Mezi dva stromy natáhneme provázek zhruba 150 cm nad zemí, který bude tvořit pomyslnou síť. Jako hranice obou polovin hřiště určíme stromy okolo.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na dvě osmičlenná družstva, která hrají proti sobě na protilehlých polovinách hřiště. Každé družstvo je ješně rozděleno na dvě čtveřice. Každá čtveřice drží za rohy jednu rozloženou celtu. Družstva si přehazují tenisový míček přes síť právě pomocí celt. S míčkem v celtě nesmí čtveřice chodit. Pokud je míč celtou odpálen pod sítí či dopadne mimo vymezené hřiště, je to vždy bod pro druhé družstvo. Pokud však odpálený míček dopadne do hřiště protivníka, družstvo, které míček odpálilo, má bod. Hraje se buď na určitý počet bodů, nebo na dva poločasy, po nichž si družstva mění strany. Tato hra se hraje s dvěma míčky. Pokud jeden spadne na zem, hra se nezastavuje, pouze ho čtveřice, na jejíž polovině vypadl, sebere a pokračuje ve hře.

Poznámky

V rámci KABUKY míčky představovaly zvířátko Fuňomuta, které při stresu, což bezesporu létání vzduchem z celty na celtu je, uvolňuje paralizující látku. Pokud se tedy kdokoliv dotkl míčku jakoukoliv částí těla, nesměl ji dále při hře používat či s ní hýbat. Hru lze hrát se dvěma družstvy po čtyřech hráčích a jedním tenisákem.

Kde se hra hrála
KABUKA 2007 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený