Cesta časem

Pro kolik hráčů
6 - 16
Hráno s
16
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
jeden tým  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, les  
Pomůcky

Vybavení na nízké lanové lávky, dlouhá plachta nebo neprůhledný igelit na vytvoření tunelu, ovoce, zelenina, luštěniny a jiné podobné drobnosti, nádoby s pitím.

Příprava

Hustým smrčím protáhněte tunel vytvořený z plachty či plachet. Za něj v prostornějším lese postavte několik na sebe navazujících nízkých lanových lávek tvořených od stromu ke stromu jedním spodním lanem a druhým ve výšce pasu lezců. Cílový strom by měl být dost košatý a rozvětvený.

Pravidla

Účastníci této aktivity se ráno před snídaní vydávají časoprostorovým tunelem do pravěku. Jeden po druhém prolézají dlouhým tunelem z plachty, aby si na jeho konci při vylézání přečetli cedulku, že jsou v pravěku, ale bohužel se kromě času posunul i jejich vývoj. Neznají srozumitelný jazyk, lezou ještě po stromech a pro celou tlupu mají zajistit snídani. Úkol pro všechny je tedy jasný. Vylézt na lana a nedotknout se od této chvíle země. Na zemi či na kmenech lanové cesty je občas umístěn nějaký ten zástupce ovoce či zeleniny, který se dá z lana sebrat. Vhodné jsou i lupínky, kukuřice apod. Tyto kousky jídla jsou v době hladu skvělou motivací. Hráči mohou vyluzovat pouze nesrozumitelné zvuky, dělat gesta a hlavně si navzájem pomáhat, aby překonali celou lanovou cestu až k cílovému stromu, který je obsypán všelikými potravinami, jakožto i země u jeho kmene je hojně zásobena vším, co se na strom již nevešlo. Když všichni společně dostatečně posnídají, lze hru ukončit, nebo ji využít jako odrazový můstek pro další aktivity.

Poznámky

Potraviny pod stromem jsou důležité, protože je musí někdo získat, což nějaké to úsilí stojí.

Kde se hra hrála
KABUKA 2007 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený