Formule 1

Pro kolik hráčů
8 - 16
Hráno s
12
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
dvě družstva, více družstev  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, louka  
Časová naročnost

Čas na hru: 20 minut

Pomůcky

8 pneumatik pro každé družstvo, 3 pneumatiky na vyznačení hřiště, píšťalka nebo kapslovka, ještě lépe i diktafon na komentování závodu

Příprava

Hrany startovní čáry závodu jsou tvořeny dvěma pneumatikami. Zhruba ve vzdálenosti 10 - 12 metrů od startu je položena meta - pneumatika, kterou musí formule objet.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na několik stejně početných družstev. Každé družstvo dostane k dispozici osm pneumatik z automobilu. V ideálním případě všechny stejného průměru. Jeden z hráčů družstva se stává pilotem Formule 1. Lehne si a ostatní týmoví spoluhráči na něj navléknou pneumatiky. Vzniklý válec je formule s jezdcem. Ostatní hráči se stávají motorem a servisem. Startovní čára musí být dost široká, aby se všechny formule vešly vedle sebe. Po zaznění startovního signálu družstva koulí svoji formuli kolem mety a zpět do cíle. Pokud jim během cesty některá pneumatika odpadne, musí se formule zastavit, tým formuli opraví a pokračuje v závodu. Jedna formule musí objet metu zprava, druhá zleva. Vyhrává formule, která dorazí do cíle celá jako první a jejíž pilot z formule vyleze a rovně stojí.

Poznámky

Hru lze hrát na více kol se stejnými nebo střídajícími se piloty.

Kde se hra hrála
KABUKA 2006 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený