Kukačky

Pro kolik hráčů
10 - 20
Hráno s
11
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
orvávačka  
Prostředí
venku, den, hřiště  
Časová naročnost

30 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Jedná se o kontaktní hru, což vyžaduje přesně stanovit nepovolené aktivity jako páčení, údery, škrcení apod.

Pomůcky

cokoliv na vyznačení hřiště

Příprava

Vyznačte čtyři čtvercová hnízda navazující jednou stěnou vždy na další tak, aby všechna dohromady vytvořila písmeno "L".

Pravidla

Hráči představují mláďata kukačky, kterých je v hnízdě moc, a tak se navzájem vystrkují z hnízda ven. Všichni jsou na začátku hry umístění v "nejvyšším" hnízdě, tedy v krajním čtverci. Na povel se začnou navzájem vystrkovat. Kdo z hráčů se jakoukoliv částí těla dotkne prostoru nižšího hnízda nebo prostoru mimo hnízdo, okamžitě se propadá o patro níž, do hnízda nižšího. Z posledního hnízda "za zatáčkou" již hráči vypadávají pryč ze hry. Zatímco hráči ve vyšších hnízdech se snaží ostatní vystrčit mimo hnízdo či do nižšího hnízda, hráči v nižších hnízdech, kromě boje mezi sebou, strhávají nepozorné hráče z vyšších hnízd k sobě. Nesmí však sami nikam přešlápnout. Cesta nahoru již pro ně není možná. V ideálním případě zůstane v každém hnízdě jeden hráč, ale nemusí to být podmínkou. Pořadí hráčů je pak dáno od nejvyššího - startovního hnízda směrem dolů. Hráči, kteří již úplně vypadli ze hry z posledního hnízda, sledují hru zpovzdálí. Nesmí již nikoho strhávat.

Poznámky

Pokud je hráč opravdu nepozorný a hráči v hnízdech šikovní, nezřídka se stává, že hráče strhnutého do nižšího hnízda si pak momentální "spojenci" v hnízdech podávají tak rychle, že ubožák projede všemi hnízdy až mimo hru.

Kde se hra hrála
KABUKA 2006 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený