Dálkové ovládání

Pro kolik hráčů
10 - 26
Hráno s
22
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
dvojice  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Časová naročnost

čas na hru: 45 minut

Pomůcky

šátky na oči pro všechny hráče, plastová ampule pro každou dvojici, tajná zpráva uvnitř každé ampule

Příprava

Sežeň dost plastových ampulí (jejich počet musí odpovídat počtu hrajících dvojic) a do každé umísti tajnou zprávu stejného znění.

Pravidla

Bezpečnost země je ohrožena. Kapsle naplněna smrtícím virem musí být dopravena do dekontaminační zóny, kde bude vir zničen. Protože styk s kapslí je pro člověka smrtelný, musí být použiti speciálni roboti reagující na hlasové povely...
Hráči jsou rozděleni do dvojic. Jeden z dvojice se stává navigační jednotkou robota, tedy člověkem, který se nesmí dotknout kapsle. Vidí a smí mluvit. Nesmí se dotknout ani robota. Druhý člen dvojice je robotem, má oči zavázané šátkem. V rukou před sebou (v pozici jakoby tleskal) drží kapsli. Dvojice musí dopravit kapsli na předem určené vzdálené místo, kde ji robot umístí a otevře. Celá dvojice se následně musí zařídit podle pokynů ve zprávě nalezené uvnitř kapsle. Pokyn může být různý v závislosti na využití této hry.

Poznámky

V našem případě kapsle obsahovala informaci, že si mají hráči ve dvojici vyměnit role a co nejrychleji se přesunout zpět na start. Dvojice, která dorazí nejdříve, vyhrává. Samozřejmě to plavalo ve vhodné motivační omáčce.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený