Big Business

Pro kolik hráčů
9 - 24
Hráno s
11
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
více družstev  
Typ hry
do deště  
Prostředí
venku, den, uvnitř  
Pomůcky

Různé kusy papírů, kartonů, kancelářské potřeby, provázek apod., narýsované základní geometrické tvary pro kontrolu, psací potřeby a papír na zaznamenávání výsledků.

Příprava

Vyvěste vzor zboží a rozdělte si dopředu pomůcky a vybavení pro jednotlivá družstva.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na několik skupin maximálně po čtyřech členech v každé skupině. Každá skupina představuje firmu z jiné země, z jiného kontinentu. Buď si mohou hráči vybrat sami, nebo již můžeme mít jednotlivé země připravené dopředu a tím mít rovněž připravené herní pomůcky pro každou skupinu. Úkolem jednotlivých firem je vyrábět zboží - geometrické tvary (čtverec, kolečko...) co nejvíce se kvalitou i rozměry blížící vyvěšenému vzoru. Protože však firmy pocházejí z mnoha zemí, disponují různým vybavením. Rozvojové země s velkými zdroji, ale špatnými technologiemi, budou mít velkou zásobu papíru a kartonů, ale žádné kancelářské pomůcky (nanejvýš pastelku a hřebík). Země vyspělé budou mít naopak pravítka, propisky, nůžky apod. a skoro žádný papír. Firmy mohou mezi sebou s vybavením a surovinami obchodovat, smlouvat si půjčky apod. Za každý vyprodukovaný kus zboží, které odevzdá firma vedoucím, získává na svůj účet peníze. Účty představují kartičku, kterou má každá firma u sebe a do níž vedoucí při nákupu zboží zapisuje získaný obnos. Za nekvalitně provedené zboží samozřejmě firma dostane málo peněz. Pokud je trh (vedoucí) zahlcen stejným zbožím (stejný tvar stejného vzhledu vyrobený stejným postupem), není po něm poptávka a lze za něj získat daleko méně peněz. Vystavený vzor se nesmí obkreslovat. Je vhodné, když je vystavený vzor vytištěn zmenšeně a jsou u něho uvedeny správné rozměry zboží. Věci jako pravítka či metry se tím stávají daleko žádanějším vybavením. Po určeném časovém limitu vyhrává firma, která má na svém kontě nejvíce peněz.

Poznámky

Aby se netvořily fronty, chce to alespoň dva vykupující vedoucí. Drobné vylepšení je, že vedoucí mohou za určitou částku několikrát za hru prodávat některé nové technologie jako např. nůžky. Ne moc a hráči by měli již od začátku hry vědět, že se toto bude dít.

Kde se hra hrála
KABUKA 2006 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený