Houfování zvířat

Pro kolik hráčů
8 - 20
Hráno s
16
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
do deště  
Prostředí
venku, uvnitř  
Časová naročnost

10 - 15 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Stanovte si vnitřní časový limit. Pokud do té doby hra neskončí, můžete hráčům napovědět.

Pomůcky

Kartičky s názvy zvířat.

Příprava

Připravíme si tolik kartiček, kolik je hráčů. Kartičky obsahují názvy zvířat. Třetina kartiček obsahuje názvy suchozemských zvířat, která nelétají. Druhá třetina jsou létající zvířata a poslední třetina jsou vodní živočichové.

Pravidla

Každý hráč si vylosuje náhodně jednu kartičku. Samostatně si přečte název zvířete. Na znamení všichni pantomimou předvádějí zvíře, které si vylosovali a snaží se tak k sobě najít další hráče. Nesmí se vydávat zvuky, ukazovat čísla ani písmena. Pouze předvádět dané zvíře. Hráči netuší podle jakého klíče se mají rozdělit. Zkušení borci předpokládají, že se budou hledat stejná zvířata. Oproti podobným hrám, tato vyžaduje po hráčích, aby sami objevili princip, podle kterého se mají zvířata shlukovat. Vyhrává tým, který bude jako první kompletní.

Poznámky

Domluvte se s hráči, že nikomu nebudou ukazovat svoji kartičku, dokud hra není ukončena. Na domluvené znamení přijde vedoucí zkontrolovat, zda má celý tým na kartičkách shodný druh zvířat. Pokud ne, pouze jim sdělí, že nejsou poskládáni správně. Hra tedy pokračuje dál.

Kde se hra hrála
KABUKA 2005 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

houfovani_karticky.pdf (19.42 kB)

Kartičky zvířat.

Pro Stažení musíte být přihlášen

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený