Noční azimuťák

Pro kolik hráčů
8 - 16
Hráno s
16
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvojice  
Typ hry
noční hra  
Prostředí
venku, noc, členitý terén  
Pomůcky

pochodeň pro každou dvojici, busolu pro každou dvojici, kartičky s azimutem na vyznačení trasy, připínáky, zapalovač/sirky, sníh

Příprava

Pomocí busoly a kartiček vyznačíme trasu azimutového závodu v členitém terénu.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do dvojic. Každá dvojice obdrží jednu pochodeň a jednu busolu. V určitých časových intervalech (dle věku či počtu účastníků nebo podle potřeby vedoucích) jsou dvojice vysílány na trasu k prvnímu stanovišti, odkud dále pokračují již pouze podle azimutu, který najdou na kartičce na daném stanovišti. Na kartičce může být rovněž uveden orientační počet kroků k dalšímu stanovišti. Hráči rychle zjistí, že pochodeň osvětluje okolí zcela jinak než baterka a že jít vyšlapanou cestou ve sněhu není vždy správné, protože ten, kdo ji vyšlapal, nemusel jít správným směrem. Nechají se hráči strhnout vyšlapanými stezkami, nebo si budou razit cestu správným směrem? Hru lze vyhodnotit několika způsoby: Kdo měl nejrychlejší čas na trase? Hráči sčítají čísla na kartičkách a v cíli vedoucímu oznámí správný výsledek? Nebo nám stačí jen atmosféra zimní přírody v noci za svitu pochodní a fakt, že se všichni v cíli sejdeme?

Poznámky

Před hrou je třeba zjistit, zda hráči ovládají práci s busolou. Pokud jsou tací, kteří to neumí, je třeba je základy vhodnou aktivitou naučit.

Kde se hra hrála
KABUKA 2005 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený