Aha!

Pro kolik hráčů
8 - 16
Hráno s
12
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
hra v kruhu, k táboráku, do deště  
Prostředí
venku, uvnitř  
Časová naročnost

podle počtu hráčů

Pomůcky

dvě různé mince, třeba koruna a dvoukoruna

Pravidla

Hráči sedí v kruhu, třeba u stolu. Jeden z nich řídí hru. Posílá dvě různé drobné mince, každou na opačnou stranu kruhu. Protože je postup posílání mincí pro obě mince stejný, popíšu zde postup pro jednu z těchto mincí.
První, řídící hráč podá korunu sousedovi po levici a řekne: „Na.“ Soused odpoví: „Co?“ První hráč, který jediný smí pojmenovávat posílané mince, odpoví: „Korunu“. Obdarovaný soused řekne: „Aha!“ a korunu si vezme. Otočí se k dalšímu sousedovi vlevo a řekne: „Na.“
Obdarovaný soused odpoví: „Co?“
Ten, který obdarovává, se otočí vpravo a řekne: "Co?", protože pouze řídící hráč může minci pojmenovat. Když tedy otázka "Co?" dojde zpět k řídícímu hráči, ten řekne: "Koruna." a slovo "Koruna" letí po tázajících se hráčích až k tomu, kdo minci dostává.
Obdarovaný řekne: „Aha!“ a minci si vezme.
A tak stále dokola, dokud mince nedoputuje kruhem k prvnímu, řídícímu hráči, který ji na začátku hry poslal. Všichni se vždy ptají postupně „Co?“, protože jen první hráč má právo poslat slovo „koruna“ nebo „dvoukoruna“ (pokud se použijí tyto mince).
První hráč posílá dvě mince najednou. Každou jiným směrem. Korunu vlevo a dvoukorunu vpravo, takže největší mazec je tam, kde se mince v kruhu míjejí.

Inspirace

Jíťa na Útěku z vězení

Kde se hra hrála
Útěk z vězení po deseti letech 2009
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený