Lesgolf

Pro kolik hráčů
6 - 30
Hráno s
17
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva, více družstev  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Časová naročnost

90 minut - dle rozlehlosti "hřiště"

Uskalí a možná nebezpečí

Vždy dbejte na dodržování bezpečné vzdálenosti hráčů od odpalujícího hráče, který obvykle nekouká při rozmachu kolem sebe. Silná rána takovou "golfovou" holí může způsobit velmi nepříjemná zranění, nejčastěji hlavy či obličeje spoluhráče stojícího vedle "golfisty" nebo za ním.

Pomůcky

Tenisový míček pro každé družstvo. Kartičky s čísly "jamek", připínáky, krepák. Tužka a papír pro každé družstvo.

Příprava

V členitém terénu pomocí krepáku a kartiček s čísly vyznačte golfové "jamky" - stromy. Vždy od jedné jamky (stromu) musí být vidět další označený strom.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do několika družstev. Každé družstvo si vymyslí svůj název a dostane jeden tenisový míček. Družstva se stávají golfovými týmy a jejich prvním úkolem je sehnat si dostatek golfových holí vyrobených z přírodnin. Nejčastěji to jsou různě zahnuté větve. Jako v klasickém golfu družstva postupují od jamky k jamce a snaží se míčkem trefit označený strom - jamku odpálením míčku holí. Při odpalech se musí všichni členové družstva pravidelně střídat. Hráči si zapisují počet odpalů mezi jednotlivými jamkami. V této hře vyhrává družstvo, které zdolalo všechny jamky s co nejmenším počtem odpalů. Je-li to nutné, lze i tuto hru omezit časovým limitem. Pak se ovšem může stát, že všechna družstva nezískají všechny jamky. Jako odpal se počítá jakékoliv šťouchnutí holí do míčku, při němž se míček pohne alespoň o centimetr.

Poznámky

Když je dost času, je vhodné nechat hráče, aby si vytvořili nějaký společný týmový (jednotící) prvek.

Kde se hra hrála
KABUKA 2004 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený