Liščí ocasy

Pro kolik hráčů
3 - 20
Hráno s
17
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
honička  
Prostředí
venku, den, hřiště  
Časová naročnost

20 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Jedná se o nekontaktní boj. Nejsou povoleny údery, podrazy, držení.

Pomůcky

Šátek pro každého hráče, cokoliv na vyznačení hřiště.

Příprava

Vyznačíme hřiště natolik veliké, aby se v něm mohli pohybovat všichni hráči. Dobré je, pokud lze tvar a velikost hřiště dodatečně měnit.

Pravidla

Každý hráč si zavlékne konec šátku vzadu za kalhoty tak, aby mu 2/3 šátku volně a viditelně visely dolů. Všichni hráči se rozestoupí po obvodu hřiště a na znamení se snaží uzmout šátek jiným hráčům. Kdo přijde o šátek, vypadává ze hry. Hráč, který šátek získal, se zastaví, přidá si šátek dozadu ke svému a pak pokračuje ve hře. Hráč, který si přidává získaný šátek, nesmí být napaden jiným hráčem. Vyhrává hráč, který zůstane poslední ve hře s hromadou šátků ostatních hráčů. Pokud je hráči vytrženo několik šátků najednou, ale nějaké šátky mu vzadu zůstaly, pokračuje dál ve hře. Vypadávají pouze ti, kteří již vzadu žádný šátek nemají. Šátek, který upadne na zem, si může kdokoliv z hráčů ihned sebrat a nasadit.

Poznámky

K zamezení dohadů lze určit, že nasazování získaných šátků může probíhat pouze mimo hřiště. Hráč si zde získané šátky nasadí a jakmile vkročí zpět do hřiště, hraje. Zde je třeba pohlídat, aby se hráč úmyslně nezdržoval mimo hřiště.

Kde se hra hrála
KABUKA 2004 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený