Kolíkování

Pro kolik hráčů
10 - 24
Hráno s
14
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, louka  
Časová naročnost

30 minut

Pomůcky

dřevěný kolík se špičkou pro každé družstvo, cokoliv na vyznačení startovní čáry, stopky

Příprava

Vyznačte na louce či jiné rovné ploše, do které se dá dobře zabodávat špičatý kolík, startovní čáru dost dlouhou, aby se vedle sebe pohodlně vešla dvě družstva v zástupu. Jedno vedle druhého.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na dvě družstva. Každé družstvo se postaví do zástupu na startovní čáru a první hráč každého družstva na startovní čáře vezme do ruky špičatý kolík. Zajistěte, aby hráči nijak neměli možnost sledovat čas. Nyní vedoucí oznámí časový limit. Na znamení hráči s kolíkem vyběhnou vpřed. Snaží se kolík zabodnout do země dále od startu než jejich soupeř a opět se vrátit do cíle. Toto musí stihnout v předem stanoveném časovém limitu. Bod získává to družstvo, jehož hráč se stihl vrátit včas a umístil kolík dále než protivník. Pokud se stihl vrátit včas jen jeden hráč, získává bod jeho družstvo, protože druzí nedoběhli v časovém limitu. Na startu je nyní připravena druhá dvojice. Jejím úkolem bude za stejný čas, který měla dvojice předchozí, vyběhnout, kolík vytrhnout ze země a přinést ho zpět do cíle. Jedna dvojice vždy kolík umísťuje, druhá za stejných časových podmínek kolík vrací. Když jsou kolíky zpět na startu, vyhlásí vedoucí pro další dvojici čas jiný. Pokud by nedoběhl v limitu žádný hráč, nikdo bod nezískává. Hraje se na předem známý sudý počet kol. Hráči si mohou radit, povzbuzovat, nahlas se pokoušet odpočítávat čas.

Poznámky

Jeden vedoucí pracuje s časem na startu a sleduje doběhy. Druhý je v poli, aby bylo vždy bez zbytečného pobíhání jasné, čí kolík je dál a kdo jako první proběhl startem/cílem.

Inspirace

Velká kniha her (Informačník cz)

Kde se hra hrála
KABUKA 2014 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený