Majáky na hranicích

Pro kolik hráčů
12 - 20
Hráno s
14
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
noční hra  
Prostředí
venku, noc, les, členitý terén  
Časová naročnost

8 hodin

Uskalí a možná nebezpečí

Hráči se v noci pohybují terénem sami. Je důležité, aby terén většina z nich znala. Rozdělte si dopředu družstva tak, aby v každém byli nějací hráči, kteří ho znají.

Pomůcky

mapa okolí ve čtvercové síti 2x, svítící tyčky se spojkami 15 kusů ve dvou barvách, provázek 2x, mirelonové "obušky" 6x

Příprava

Při přípravě mapy umístěte čtvercovou síť tak, aby byla základna, odkud všichni startují, ve středu čtverce tvořeného čtyřmi čtverci této mapové sítě. Dva protilehlé čtverce orámujte barvou jednoho týmu a druhé dva protilehlé čtverce barvou druhého týmu. Vytvořte pro každý tým dva svítící kroužky v jeho barvě pomocí svítící tyčky a plastové spojky. Na každý z těchto kroužků navažte provázek o délce cca 40 cm.

Pravidla

Vytvořte dvě soupeřící družstva, která se po vymezenou noční dobu budou snažit obsadit hranice a dobýt hraniční majáky pro svou stranu. Každý tým dostane k dispozici jednu mapu okolí s vyznačenými čtverci, v nichž budou umístěny jejich majáky, tři mirelonové obušky (délku nechám na vás - všechny však pro obě družstva stejné), klubko provázku, 15 tyček s chemickým světlem v barvě svého družstva a spojku ke každé tyčce, dva svítící kroužky na provázku v barvě družstva, které jste si dopředu připravili. Prvním a povinným úkolem obou družstev je postavit si co nejdřív v každém ze dvou svých čtverců po jednom majáku. Maják je tvořen trojnožkou z přírodního materiálu o nic se neopírající, samonosnou, z jejíhož vrcholu na provázku visí k zemi svítící kroužek. Kroužek se musí nacházet alespoň stopu nad zemí. Místo umístění majáku musí být přístupné. Jakmile družstvo vyrobí a umístí oba své majáky v terénu, celé přijde jednomu z vedoucích nahlásit splnění úkolu a teprve po té se může pustit do samotné hry. Na druhé - pomalejší - družstvo nikdo nečeká. Takže se může stát, že zatímco jedni ještě smí pouze stavět majáky, druzí již smí cizí majáky hledat a bojovat o ně. Maják se obsazuje tak, že sejmete svítící kroužek protivníka, schováte si ho jako trofej a místo něho navážete kroužek své barvy. Pokud u majáku někdo hlídá, nelze kroužek brát. Bojovat se dá pouze mirelonovými obušky. Každý hráč má tři životy na celou hru. Jakmile je třikrát zasažen mirelonovým obuškem protivníka, končí hru a jde spát. Již se nesmí nijak zapojovat do hry. Zpravidla se hraje celou noc do rána. Hráči si tedy musí rozvrhnout strategii hlídání a útočení na celou noc. A nezapomenout na případné spaní. Když je hra ukončena, všichni hráči se shromáždí a dostanou za úkol ihned přinést své dva majáky (bez ohledu na to, kdo je nyní vlastní - komu tam visí kroužek). A samozřejmě předložit trofeje. Za každou získanou trofej protivníka dostává družstvo jeden bod. Za každý svou barvou obsazený maják (visí na něm kroužek mého družstva) získává družstvo dva body. Jedno družstvo tedy může v ideálním případě obsadit čtyři majáky. Kdo má více bodů, vyhrál.

Poznámky

My jsme dovolili bojovat pouze u majáků. Pokud máte více hráčů, zvažte boje i mimo maják, i mimo základnu, kde se všichni potkávají. Zvýšit životnost bojovníků můžete tzv. "léčením". Hráč je mrtev pouze v případě, že dostane tři zásahy během jednoho boje. Pokud například po dvou ranách uteče mimo probíhající boj, vyléčí se a k dalšímu zneškodnění potřebuje obdržet zase tři zásahy. Hůře se to kontroluje, ale s vhodnou partou hráčů se to dá.

Kde se hra hrála
KABUKA 2014 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený