I see Ye!

Pro kolik hráčů
6 - 99
Hráno s
19
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
jednotlivci  
Typ hry
hra v kruhu, k táboráku  
Prostředí
venku, den, uvnitř  
Časová naročnost

5 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Jedna z her, o kterých si myslím, že průběh velice závisí na vedoucím, jeho odhadu situace a schopnosti (hereckého) projevu.

Pravidla

Hráči vytvoří kruh, jehož součástí je i vedoucí. Ten vysvětlí hráčům, že bude předvádět nějaká gesta a přitom se zvukově projevovat. Hráči mají veškerou činnost opakovat naprosto přesně po něm. Akci vždy nejprve předvede on, potom všichni hráči.
Zde jsou uvedeny činnosti, které vedoucí postupně provádí: 1) Natáhne jednu ruku přes sebe s dlaní v pěst a palcem vztyčeným. Řekne: "Aj see Ye!" Hráči vše zopakují včetně pohybů a intonace. 2) Otočí ruku palcem dolů: "Aj see nou!" 3) Otočí ruku palcem nahoru a dolů: "Aj see Ye, nou, ye!" 4) Rozpaží ruce nad hlavou: "Karamba!" 5) Mírně rozpažené ruce míří k zemi: "Kasumba!" 6) S ukazovákem jedné ruky zapíchnutým do středu své hlavy se otočí dokola: "Á piruet!" 7) Natáhne jednu ruku před sebe s dlaní v pěst a palcem vztyčeným: "Ou Ye!" Vedoucí stále tyto činnosti opakuje a hráči po něm. Jen mění způsob jejich podání. Jednou jako robot, podruhé jako plačící dítě, pak potichu, pak řve, co to dá…
Je to bezva hra na zakončení nějakého bloku programů.

Poznámky

Podle toho, kdy hru nasadíte, můžete volit její průběh. Rozvažte, zda chcete program zakončit ukrutným řvaním, nebo naopak naprostým tichem.

Inspirace

CVVZ

Kde se hra hrála
KABUKA 2004 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený