Noemova archa

Pro kolik hráčů
6 - 24
Hráno s
20
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
jednotlivci, více družstev  
Typ hry
orvávačka  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Uskalí a možná nebezpečí

Je to orvávačka. Zakažte kopy, škrcení, mlácení. Prohlédněte si terén archy. I malý pařízek je v chumlu zmítajících se těl nebezpečný.

Pomůcky

Kartičky s názvy zvířat. Vždy 2x samec, 1x samice. Vyznačení archy mezi stromy v terénu.

Příprava

Vyznačit archu v terénu mimo dohled startu. Alespoň 200 metrů daleko od startu.

Pravidla

Hráči si náhodně vylosují kartičky se zvířaty. Na povel pantomimou a zvuky předvádějí zvířata a běží do archy, která má jeden vchod/východ. Pojme však jen omezený počet zvířat - jednu třetinu hráčů. Zvířata dostanou před startem hry jeden jediný úkol: "Zachránit svůj druh" - to je celé zadání. Pokud ve chvíli vyplutí bude na palubě víc zvířat, než archa unese, loď se potopí a všichni prohrají. Noe hlídá hru a čas a oznamuje, když do vyplutí zbývají dvě minuty...minuta… Hráči se snaží dostat (pouze dveřmi) do archy a vyhodit z archy dveřmi tolik hráčů, aby se archa nepotopila. Po uplynutí zvoleného času archa vyplouvá. Není-li přetížena, vyhrává druh, který tu má samce i samici. Po prvním kole, když je všem hráčům odhalen princip přežití druhů, je vhodné uvést druhé kolo hry s vyměněnými lístky. Ideálně s lístky obsahující zcela jiná zvířata. Všichni již vědí, jak mají svůj druh zachránit. Taktiky se mění. Délka hry je závislá na složení účastníků, terénu, vzdálenosti mezi startem a archou. Ideální je neuvádět přesný čas. Jen připomenout, že ho bude Noe odpočítávat.

Poznámky

Zpočátku je vhodné neuvádět konkrétní čas. Vhodné je třeba: "Blížíme se k polovině časového limitu." "Polovina času je za námi." "Už zbývá jen pár minut." Správný Noe tak dokáže upravovat délku hry podle aktuální situace, nasazení hráčů a vlastní potřeby. Pokud máte na kartičkách lenochoda, nejprve si před hrou zjistěte, za jak dlouho je někdo v této roli schopen dostat se svým pomalým tempem k arše.

Kde se hra hrála
KABUKA 2010 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený