Město duchů

Pro kolik hráčů
6 - 16
Hráno s
16
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
jednotlivci, dvojice  
Typ hry
noční hra  
Prostředí
venku, noc, les  
Časová naročnost

podle členitosti terénu a délky trasy

Pomůcky

reflexní odrazka ideálně v podobě duchů, baterka pro každého hráče či dvojici, tužka a papír pro každého hráče či dvojici, upravené obrázky známých osobností, vedoucích i některých hráčů velikosti alespoň A5, u každého obrázku musí být napsané jiné heslo

Příprava

Vyznačte pomocí odrazek delší trasu lesem. U každé druhé odrazky umístěte jeden obrázek.

Pravidla

Hráči se vydávají po dvojicích v časových odstupech po trase vyznačené odrazkami. Hledají obrázky A5 umístěné z druhé strany stromu s odrazkou. Na papír si napíší heslo z obrázku a k němu se pokusí odhadnout a zapsat jméno postavy, která je na obrázku. Hra není na čas, ale na vychutnání noční atmosféry a uhádnutí co největšího počtu osobností. Čas hraje roli pouze v případě, že má některá dvojice v cíli stejný počet uhodnutých postav. Cíl je osvětlen lucernami, jinak je kolem tma a všichni u luceren čekají, až dojdou poslední dvojice. Popřípadě až dojde vedoucí, který po dojití poslední dvojice trasu uklidil. Někde v klidu a pohodě se všichni sejdou a vedoucí ukazuje postupně všechny obrázky s uvedením hesla a správného jména osoby. Kdo uhádl, má bod. Dvojice s nejvíce body vyhrává.

Poznámky

Pokud jsou hráči větší, je možné posílat je po jednom. Hesla na obrázcích jsou důkazem o tom, že hráči nešvindlovali a trasu opravdu prošli celou. Používáme odrazové nálepky, které odráží skvěle, na rozdíl od klasických odrazek, i světlo diodových baterek.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený