Boj o totem

Pro kolik hráčů
15 - 90
Hráno s
16
Počet vedoucích
4
Rozdělení hráčů
více družstev  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Časová naročnost

cas na hru: 120minut

Pomůcky

Tři kartonové trubky dlouhé alespoň 3 metry, dílna s nářadím na úpravu trubek na totemy, pytlík hladké mouky 3x, lopatka vojenská 3x, barevné křídy. Prostě cokoliv, čím lze dle vašeho uvážení vytvořit z trubek totemy. Když je dost hráčů, je vhodné místo trubek použít tyčovinu, klády. Hlavně, aby to družstvo společnými silami uneslo. Píšťalky.

Příprava

Projděte si terén a určete, kde budou tři tábory a místo na "oživování" hráčů. Nezapomeňte si zapamatovat nebo označit nebezpečná místa v terénu. Vymyslete slova, která budou hráči volat při svém oživování.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na tři družstva. Každé dostane jednu trubku. Všechna družstva mají 20 minut na to, aby pomocí přírodnin a kříd vyrobila z trubky indiánský totem, který nesmí krátit. Zároveň se musí připravit na cestu s totemem kamsi do terénu. Po 20ti minutách každé družstvo obdrží pytlík hladké mouky a lopatku a všichni vyvráží s vedoucími do terénu. Uprostřed herního území, které je dobře ohraničeno například cestami nebo dobře popsatelným porostem, každé družstvo odejde s jedním z vedoucích jiným směrem. Na vedoucím určeném místě družstvo vztyčí - zakope totem, který se nesmí o nic opírat, ani být ničím podpírán či přivázán. Okolo totemu je vysypán kruh moukou o průměru dvou kroků vedoucího, do kterého nesmí obránci vkročit ani sáhnout. Když je hotovo, vedoucí odejde do středu herní plochy. (Jsou-li vedoucí v kontaktu např. vysílačkami, stačí, když vedoucímu ve středu hry oznámí, že je jejich družstvo připraveno.) Hra je zahájena trojitým hvizdem vedoucích ze středu herního území. Vedoucí se pak vracejí ke svému družstvu, kde jsou nenápadnými pozorovateli správnosti hry. Hráči mají 60 minut na to, aby si udrželi svůj postavený totem a skáceli totemy protivníků. Každé družstvo dostane k dispozici o tři životy více, než je členů nejpočetnějšího družstva. Jak si je mezi sebe v týmu rozdělí, je na nich. Bojuje se šiškami. Jeden zásah ubere jeden život. Kdo přijde o všechny životy, ihned se odebere do středu herního území, kde obejme strom a zakřičí předem domluvené slovo. Pak má opět své životy a jde hrát dál. Útočníci pronikají do kruhu obránců a vlastním tělem povalují totemy protivníků. Družstvo si může opět totem postavit pokud se žádnou částí svého těla nedostane dovnitř kruhu. Hra je ukončena trojitým hvizdem po 60ti minutách. Vyhrává družstvo, které do konce hry udrželo svůj postavený totem. U každého tábora je jeden z vedoucích, který si zaznamenává čas, kdy byl totem povalen. Pokud je totem opět postaven, tento čas je anulován. Když je na konci hry více družstev bez totemu, rozhoduje právě tento čas, kdo udržel totem déle.

Poznámky

V případě dostatečného počtu větších hráčů lze místo trubek použít dvou až třímetrové kulatiny dřeva. A pokud hráči dobře znají terén, lze hru modifikovat tím, že družstva vyšleme do terénu samostatně, ať si postaví totem, kde chtějí, ale hra začíná za domluvený čas trojitým hvizdem vedoucího. Zde je třeba upozornit, že totem musí být umístěn na dostupném bezpečném místě.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený