Honáci

Pro kolik hráčů
8 - 16
Hráno s
17
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvojice, více družstev  
Typ hry
noční hra  
Prostředí
venku, noc, členitý terén  
Časová naročnost

Čas na hru: 60 minut

Pomůcky

Křídy bílé i barevné, pneumatika pro každou dvojici hráčů, každý hráč baterku, cokoliv na vyznačení trasy, pokud je třeba ji vyznačovat.

Příprava

Pokud je to nutné, vyznačte trasu členitým terénem. Pokud je trasa jasně patrná po vysvětlení, není třeba ji značit.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni na několik týmů po čtyřech hráčích. V týmech se ještě navíc rozdělí do dvojic. V případě lichého hráče hraje jedna trojice. Každá dvojice dostane jednu pneumatiku. Týmy jsou honáci různých rančů, kteří ženou nocí dobytek do svých rančů. Každý tým si tedy barevnými křídami na svůj dobytek nakreslí cejchovací značku svého ranče. Jedna pneumatika v týmu je bílou křídou popsána jako kráva, druhá jako býk. Všichni se postaví s pneumatikami na startovní čáru a na znamení koulí pneumatiky po delší členité trase do cíle. Pneumatiky se mohou pouze koulet, nikoliv házet či nosit. Hráč z dvojice se může dotknout opětovně pneumatiky pouze v případě, že se jí dotkl jeho spoluhráč. Musí se tedy střídat. Každá dvojice koulí jednu pneumatiku. Jedna býka a druhá krávu. Vyhrává tým - ranč, který má jako první v cíli obě svá zvířata srovnaná do komínku a u něj všechny své honáky.

Poznámky

V terénu se hodí překážka typu potůček, krátký prudký svah apod. Velice se osvědčila trasa po břehu vypuštěného rybníka, protože i do něj občas zatoulaný býk či kráva odběhl. Stále je třeba dodržovat pravidlo střídání dotyků pneumatiky.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený