Diskgolf

Pro kolik hráčů
10 - 30
Hráno s
22
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
více družstev  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den, členitý terén  
Časová naročnost

čas na hru: 60 minut

Uskalí a možná nebezpečí

Čas na přípravu a délka hry se odvíjí od terénu, který zvolíte, a též od počtu účastníků hry.

Pomůcky

Pro každé družstvo: disk frisbee, mapa okolí, tužka, papír. Pro všechny: jedna společná centrální mapa s vyznačenými "jamkami". Pro vedoucího: píšťalka.

Příprava

V terénu označte deset stromů kartičkami s čísly od 1 do 10. Terén vybírejte členitý. Na mapu okolí vyznačte pozici všech těchto stromů - "jamek". Neoznačujte je ale čísly. Tuto mapu vyvěste na veřejně dostupném místě. Vyznačte rovněž startovní místo.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do několika zhruba stejně početných družstev. Každé družstvo dostane jednu kopii mapy okolí bez vyznačených "jamek". Dále si vylosuje disk frisbee, s kterým bude hrát. Po začátku hry si družstva překreslí z centrální mapy umístění "jamek" (označených stromů). Ze startovního místa se vydávají do terénu. Hrají jakoby golf, místo odpalování míčku však házejí diskem. Hráči v družstvu se při házení musí pravidelně střídat. Pořadí si určí před prvním startovním hodem a během celé hry toto pořadí nelze měnit. Další hráč hází vždy z místa, kam předtím disk dopadl. Na papír si každé družstvo zaznamenává počet hodů, které potřebovalo k cestě od jamky k jamce. Jamku úspěšně zdolá, pokud se jí hodem disku dotkne. Pořadí jamek si může každé družstvo určit samo. Do mapy si zapisuje čísla navštívených jamek. Tato čísla slouží později jako důkaz, že u jamky skutečně byli. Hra končí, jakmile se všechna družstva vrátí na start, což učiní poté, co zdolala všechny jamky, nebo po uplynutí stanoveného časového limitu. Na konec časového limitu vedoucí upozorní hvizdem píšťalky. Vyhrává družstvo, které na zdolání všech jamek potřebovalo v součtu nejméně hodů.

Poznámky

Některá jamka může být velice lehce dostupná, jiná dost těžce. Nedávejte "jamky" na životu nebezpečný terén. Pokud na takový terén dopadne disk (silnice, hrana lomu..), může další hráč házet z nejbližšího bezpečného místa.

Kde se hra hrála
KABUKA 2009 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený