Maršál a špión 1

Pro kolik hráčů
12 - 99
Hráno s
16
Počet vedoucích
1
Rozdělení hráčů
dvě družstva  
Typ hry
jiný  
Prostředí
venku, den  
Časová naročnost

15 minut - narůstá s počtem hráčů

Pomůcky

kartičky s vojenskými hodnostmi pro dvě družstva

Příprava

Vyrobte si dva balíčky kartiček s vojenskými hodnostmi. Každá kartička bude obsahovat název hodnosti a číslo - bodovou sílu kartičky. Čím vyšší šarže, tím vyšší číslo.

Pravidla

Jedná se o převedení deskové hry ze stolu ven. Seznam kartiček a jejich bodová síla: maršál 10, generál 9, kapitán 8, kadet 7, kaprál 6, jezdec 5, pěšák 4, minér 3, bomba 2, špión 1. Hru hrají proti sobě dvě družstva, takže potřebujete pro každé jeden balíček. Pokud je v družstvu méně hráčů, lze některé kartičky kromě maršála, miny, minéra a špióna odložit před hrou stranou. Pokud je v družstvu více hráčů, lze přidat kartičky pěšáků, minérů či jezdců a jednu minu. Každé družstvo obdrží jeden balíček kartiček a hráči si sami mezi sebou zvolí, kdo bude jakou roli hrát. Příslušnou kartičku si hráč vezme k sobě. Na povel proti sobě vyrazí hráči obou družstev. Boj probíhá tak, že hráč plácne protivníka, čímž na něj útočí. Je to boj jen těchto dvou hráčů. Obránce ukáže kartičku, stejně tak útočník. Pokud měl obránce nižší číslo, je mrtev, nikomu neradí a jde stranou. Pokud měl vyšší číslo, zemře útočník. Jestliže mají oba stejné číslo, padnou oba. Několik výjimek: Špión jako jediný zabíjí maršála. Bomba sama nesmí vyhlásit útok. Pokud s někým bojuje, vybouchne a oba hráči jsou mrtví. Pokud bojuje minér s bombou, končí pouze bomba, minér hraje dál. Prohrává družstvo, které jako první přijde o maršála.

Poznámky

Hru lze hrát i při velikém počtu hráčů. Jen musí padlí dát obě ruce nahoru a urychleně se přesunovat mimo bojiště. Padlý maršál se musí ihned hlásit vedoucímu, aby bylo možné včas hru zastavit a vyhlásit vítěze. V devadesáti lidech je hra stále poměrně krátká a s akční hudbou v pozadí...čupr. Pokud nechcete trávit hodinu čekáním, až si devadesát lidí rozdělí lístky, nechte je tahat náhodně "z klobouku". Vždy jasně vymezte hranice herního území.

Kde se hra hrála
KABUKA 2008 podzim
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený