Piškvorky

Pro kolik hráčů
10 - 30
Hráno s
22
Počet vedoucích
2
Rozdělení hráčů
dvě družstva, více družstev  
Typ hry
orvávačka  
Prostředí
venku, den, hřiště  
Pomůcky

čtverečkovaný herní plán A3, dvě rtěnky nebo fixy různých barev, cokoliv na vyznačení kruhu, dvě pastelky ve stejných barvách jako fixy / rtěnky

Pravidla

Umístěte čtverečkovaný herní plán na místo, které je dobře přístupné, a papír je dobře vidět. Vyznačte na zemi kruh o průměru cca 2 metry ve vzdálenosti cca 50 metrů od čtverečkovaného papíru. Ideálně mimo dohled od papíru.

Poznámky

Hráči jsou rozděleni na dvě družstva. Jedni jsou družstvo křížků a druzí družstvo koleček. Všem jsou vysvětlena pravidla klasické hry "Piškvorky". Každé družstvo si vybere jednoho zástupce, který bude stát u herního plánu a kreslit do něj čtverečky či křížky barevnou pastelkou svého družstva. Všem hráčům družstva koleček nakreslete na čelo jednou rtěnkou křížek a všem hráčům družstva křížků druhou rtěnkou kolečko. Hráči obou družstev se pohybují okolo kruhu a snaží se do něho dostat člena protivníkova družstva. Jakmile se některý z hráčů libovolnou částí těla dotkne vnitřku kruhu, musí všeho nechat a odebrat se k hernímu plánu, kde je symbol, který má tento hráč na čele, zakreslen do herního plánu hráčem s pastelkou. (Pokud tedy přijde kolečkář s křížkem na čele, zapisovatel křížků může zakreslit jeden křížek do herního plánu.) Pokud je zde hráčů více, tvoří jednu dlouhou frontu, neboť jejich pořadí příchodu a zakreslení symbolů nelze měnit. Hráč, jehož symbol byl zakreslen, se vrací zpět do hry. Vyhrává družstvo, které jako první podle pravidel Piškvorek zakreslí pět svých stejných symbolů v nepřerušené řadě. Lze za ni získat jeden bod a hrát na tři body, kdy družstvo, které zaboduje dvakrát, vítězí.

Kde se hra hrála
KABUKA 2008 jaro
Do databáze zadal Světlušák

Pokud budete přihlášeni, mužete si hru stahovat jako PDF, ...

Materiály hry

Názory ostatních na hru

NepočítačovéHry.cz © 2014 | Web vytvořil Jakub Červený